-F/B ΚΡΗΤΗ ΙΙ.
Στην προβλήτα Ε1 έδεσε το ΚΡΗΤΗ ΙΙ της ΑΝΕΚ ολοκληρώνοντας τα δρομολόγια στην γραμμή του Ηρακλείου. Το γιαπωνέζικο σκαρί θα μεταβεί αργότερα στο Πέραμα για ακινησία.
-F/B ΝΗΣΟΣ ΡΟΔΟΣ.
Στην προβλήτα Αγίου Διονυσίου (κεντρική) έδεσε το ΝΗΣΟΣ ΡΟΔΟΣ, ξεκινώντας από σήμερα Τρίτη 19/12 τα δρομολόγια στην γραμμή του Ηρακλείου, στην θέση του ΚΡΗΤΗ ΙΙ. Να πούμε ότι το ΝΗΣΟΣ ΡΟΔΟΣ βρισκόταν για δύο εβδομάδες στο Πέραμα εκτελώντας ακινησία και συντήρηση.
![](https://static.wixstatic.com/media/838a79_f3f56c5e975346bea436541ca2dff665~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_83,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/838a79_f3f56c5e975346bea436541ca2dff665~mv2.jpg)